Tartak

Tartak Krobex zlokalizowany w okolicach Częstochowy posiada szeroki wybór artykułów drewnianych różnego typu. Oferujemy dobrej jakości drewno budowlane stosowane m.in. do wykonania konstrukcji budowlanych. W tym przypadku drewno budowlane fachowo określa się mianem drewna konstrukcyjnego. Najczęściej służy ono do wykonania więźby dachowej, czyli konstrukcji, na której oparty jest dach budynku. Tego typu drewno musi posiadać określone właściwości i spełniać technologiczne normy. Dzięki temu można mieć pewność, że drewniane konstrukcje budowlane wykonane za jego pomocą są bezpieczne i wytrzymałe.

Tartak Krobex oferuje również drewniane stemple budowlane, czyli tymczasowe konstrukcje podpierające ściany podczas budowy. Stemple z drewna są szczególnie popularne w budownictwie mieszkalnym jednorodzinnym. Naszym klientom proponujemy również drewno do wykonania szalunków oraz palety drewniane, które przydadzą się na każdej budowie.

Drewno stolarskie i opałowe

W tartaku prowadzonym przez firmę Krobex oferujemy zarówno deski i belki konstrukcyjne, drewno na stemple budowlane czy drewno szalunkowe, jak i asortyment, który można zakwalifikować jako drewno stolarskie, czyli najczęściej znajdujące zastosowanie we wnętrzach budynków.

Ważną częścią oferty naszego tartaku jest sprzedaż tarcicy. To surowiec drzewny powstały ze wstępnej obróbki okrągłego drewna (chodzi o proces przetarcia drewna piłami równolegle do jego podłużnej osi). Tarcicę dzielimy np. ze względu na rodzaj drzewa, z którego jest wytwarzana (tarcica iglasta, tarcica liściasta) lub ze względu na wymiar (deski, bale, łaty, krawędziaki, belki itd.). Inną kategorią produktów tartaku Krobex jest drewno opałowe, ze szczególnym uwzględnieniem drewna kominkowego. Proponujemy drewno dobrej jakości, wysokoenergetyczne, w przystępnych cenach. Dla stałych klientów oraz w przypadku większych zamówień Krobex oferuje atrakcyjne zniżki.

Nasza oferta
  • Więźba dachowa
  • Tarcica iglasta
  • Deski i belki
  • Kantówka
  • Trociny
  • Palety drewniane

Dla stałych klientów oraz w przypadku większych zamówień Krobex oferuje atrakcyjne zniżki!